fbpx

Вистинска заедница за тргување

Големите трговци тргуваат тука, и со кого тргувате со важни работи

Придружете се на заедницата на вистински трговци и опкружете се со добро друштво. Нашиот главен фокус е да ви помогнеме да се подобрите и да ги подигнете вашите вештини на следното ниво за да станете подобар, попрофитабилен трговец.

Дневни преноси во живо & Анализа на пазар

Анализа на пазарот во живо и сесии за прашања и одговори со нашите технички аналитичари

Пренесуваме ВО ЖИВО секој ден за време на сесијата во Њујорк и/или Лондон, обезбедувајќи ви анализа на пазарот во живо на пазарите Forex и Crypto. Членовите можат да поставуваат прашања и да бараат анализа за време на овие сесии.

Профитабилни трговски идеи & Поставувања

Потврдете ја вашата анализа со нашите трговски идеи и анализа

Нашите високи аналитичари објавуваат трговски идеи со голема веројатност користејќи докажани методологии за да помогнат да се потврди вашата пристрасност во насока и да се идентификуваат и искористат можностите за профит на пазарите.

Совршена трговија + Забележете ја внатрешната свеќа
A perfect trade was identified this morning! Our live sessions…
Јануари 26, 2022/by Forex Lens Вести
Барањето за тргување погоди TP1 + DXY Rally продолжува
Барањето за поставување трговија на AUDNZD од страна на член го постигна…
Јануари 25, 2022/од forexlens
Сè уште не го купувајте The Dip + DXY Buy Models Activated
Сè уште не го купувајте Dip на BTCUSD! Има многу дебата…
Јануари 24, 2022/by Forex Lens Вести
Добивка на БТК на мечкин пазар + профити на ЕУРУСД, УСОИЛ, ЗЛАТО
Докажавме дека може да се постигне профит на БТК на мечкин пазар! Ние имаме…
Јануари 21, 2022/by Forex Lens Вести
Стратегии за дневно тргување + постојани златни профити
Стратегиите за дневно тргување беа во фокусот денес, а ги претставивме и двете…
Јануари 20, 2022/by Forex Lens Вести
Институционалните техники за тргување + отклучени цели на NZDUSD
Техниките за институционално тргување беа во фокусот на денешната сесија.…
Јануари 19, 2022/by Forex Lens Вести
Постигнати валутни стратегии + Погодени цели на BTCUSD и USOIL
Сите валутни стратегии за доларски парови се постигнати! DXY…
Јануари 18, 2022/by Forex Lens Вести
Премиум концепти за паметни пари + GOLD стратегија
Важни алатки за паметни пари беа опфатени во денешниот Њујорк…
Јануари 17, 2022/by Forex Lens Вести
Пазарна перспектива за следната недела + Активиран е купување на БТК
Нашето купување БТК се активира за време на сесијата во живо кога нашата краткорочна…
Јануари 14, 2022/by Forex Lens Вести
Стратегии за пресврт во ефект + нерамнотежа на BTCUSD
Нашите стратегии за пресврт стапија на официјален ефект на вчерашната…
Јануари 13, 2022/by Forex Lens Вести
Откриени трговските тајни + Погодени цели на злато и нафта
Кои се трговските тајни GMT? Тоа е поврзано со времето, да,…
Јануари 12, 2022/by Forex Lens Вести
Стратегии за валути + крипто мечки се уште се уништуваат
Денешните валутни стратегии се под влијание на Федералниот претседател…
Јануари 11, 2022/by Forex Lens Вести
Совршена трговија + Забележете ја внатрешната свеќа
Барањето за тргување погоди TP1 + DXY Rally продолжува
Сè уште не го купувајте The Dip + DXY Buy Models Activated
Добивка на БТК на мечкин пазар + профити на ЕУРУСД, УСОИЛ, ЗЛАТО
Стратегии за дневно тргување + постојани златни профити
Институционалните техники за тргување + отклучени цели на NZDUSD

Што е во вашиот план

Ние ќе ве научиме како можете

Тргнете го тргувањето на следното ниво

Научете како да станете попрофитабилен трговец денес

”Не можам да оценам Forex Lens доволно висок! Брилијантна услуга, секогаш таму ако имате какви било прашања и добивате стручен совет! Одлична анализа на пазарите! Дефинитивно толку многу поупатена следејќи ја помошта и советите. Би му препорачал на секој што сака да добие повеќе знаење и да стане трговец со девизен курс. “(2021) 

Еј Х.Член на Про Трговец

 ”Ви благодарам Институт трговец. Вие сте најдобриот трговец што некогаш сум го сретнал, не само поради вашата стручност, туку и поради вашата посветеност на вашите студенти “. (2020)

Ширван С.Член на Про Трговец

„Веројатно потрошив илјадници долари, во текот на минатата година, наоѓајќи добар провајдер на услуги за сигнали во девизен курс. Убаво е да се има поголема разновидност на парови што можеби не ги гледам во дадено време, и убаво е од еднаш, кога сум на иста трговија како еден од трговските сигнали. Вид го потврдува она што го размислувам. ”(2017)

Еф В.Член на Про Трговец

" Сакајќи го искуството и како сето тоа е транспарентно. Добра комбинација на споделување на талент и знаење. Добро контролиран. Како и работата. Продолжете така момци! ”(2020)

Каушал Г.Член на Про Трговец

„Вреди секој денар. Бев прилично нов во тргувањето кога се приклучив на нивната трговска соба. Јас ја користам стратегијата за акција за цена и за крипто и таа е прилично ефикасна. Топло препорачувам Forex Lens на секој што започнува со трговија. Се чини дека тие исто така имаат многу напредни работи сега и многу добри трговци на раздор што е одлично. Јас им припишувам многу на мојот успех на нив! ”(2020)

Дорис Б.Член на Про Трговец

Технички аналитичар во вашиот џеб

Искористете го искуството на нашите технички аналитичари и бргу следете го вашето учење. Ние ви покажуваме како можете да генерирате стабилен извор на приход преку тргување со Forex со нашите стратегии за тргување и управување со ризици. 

Заштедете време на графиконите!

Заштедете безброј часови во анализа на табели, лов за поставувања за добри занаети. Наоѓаме профитабилни трговски идеи за да можете да ги анализирате. Вратете си го времето. Финансиската слобода е голема, но слободата на времето е сè.

Повеќе идеи за трговија - и за помалку!

Добијте пристап до не само 1, туку повеќе технички аналитичари со различни стратегии за тргување (како што се Smart Money) кои ќе ви помогнат во тргувањето - и за многу помалку!

Гледајте, научете и профитирате заедно

Деловно разбирање на целосна анализа на пазарот, идеи за трговија, со сесии за прашања и одговори - секојдневно! Научете како да развиете вистински предност во трговијата со методологиите што ги учиме. Beе бидете подисциплиниран и позаокружен трговец откако ќе станете Про Трговец!  

Научете во средина без ризици

Започнете со тргување со демо-трговија без ризик, додека учите. Можете да ги усовршите вашите вештини за тргување без да се грижите за губење вистински пари. Тргувањето е вештина што може да ви плати доживотно. 

Најдобриот тим за поддршка на клиенти

Разговор со нашиот тим во секое време на Раздор или испратете ни е-пошта со вашите прашања, повратни информации и проблеми на [заштитена по е-пошта]. Ние секогаш сме тука за да помогнеме во вашето трговско патување. 

Дневна техничка анализа

Добивајте дневни е-пошта на она што го гледаме на пазарот на Forex

Совршена трговија + Забележете ја внатрешната свеќа

Совршена трговија + забележајте ја внатрешната свеќа

A perfect trade was identified this morning! Our live sessions…
Јануари 26, 2022/by Forex Lens Вести
Барањето за тргување погоди TP1 + DXY Rally продолжува

Барањето за тргување погоди TP1 + DXY Rally продолжува

Барањето за поставување трговија на AUDNZD од страна на член го постигна…
Јануари 25, 2022/од forexlens
Сè уште не го купувајте The Dip + DXY Buy Models Activated

Сè уште не го купувајте The Dip + DXY Buy Models Activated

Сè уште не го купувајте Dip на BTCUSD! Има многу дебата…
Јануари 24, 2022/by Forex Lens Вести
Добивка на БТК на мечкин пазар + профити на ЕУРУСД, УСОИЛ, ЗЛАТО

Добивка на БТК на мечкин пазар + профити на ЕУРУСД, УСОИЛ, ЗЛАТО

Докажавме дека може да се постигне профит на БТК на мечкин пазар! Ние имаме…
Јануари 21, 2022/by Forex Lens Вести
Стратегии за дневно тргување + постојани златни профити

Стратегии за дневно тргување + постојани златни профити

Стратегиите за дневно тргување беа во фокусот денес, а ги претставивме и двете…
Јануари 20, 2022/by Forex Lens Вести
Институционалните техники за тргување + отклучени цели на NZDUSD

Институционалните техники за тргување + отклучени цели на NZDUSD

Техниките за институционално тргување беа во фокусот на денешната сесија.…
Јануари 19, 2022/by Forex Lens Вести
Постигнати валутни стратегии + Погодени цели на BTCUSD и USOIL

Постигнати валутни стратегии + Погодени цели на BTCUSD и USOIL

Сите валутни стратегии за доларски парови се постигнати! DXY…
Јануари 18, 2022/by Forex Lens Вести
Премиум концепти за паметни пари + GOLD стратегија

Премиум концепти за паметни пари + GOLD стратегија

Важни алатки за паметни пари беа опфатени во денешниот Њујорк…
Јануари 17, 2022/by Forex Lens Вести
Пазарна перспектива за следната недела + Активиран е купување на БТК

BTC Купи активиран + пазарна перспектива за следната недела

Нашето купување БТК се активира за време на сесијата во живо кога нашата краткорочна…
Јануари 14, 2022/by Forex Lens Вести
Стратегии за пресврт во ефект + нерамнотежа на BTCUSD

Стратегии за пресврт во ефект + нерамнотежа на BTCUSD

Нашите стратегии за пресврт стапија на официјален ефект на вчерашната…
Јануари 13, 2022/by Forex Lens Вести
Откриени трговските тајни + Погодени цели на злато и нафта

Откриени трговските тајни + Погодени цели на злато и нафта

Кои се трговските тајни GMT? Тоа е поврзано со времето, да,…
Јануари 12, 2022/by Forex Lens Вести
Стратегии за валути + крипто мечки се уште се уништуваат

Стратегии за валути + крипто мечки се уште се уништуваат

Денешните валутни стратегии се под влијание на Федералниот претседател…
Јануари 11, 2022/by Forex Lens Вести
Совршена трговија + Забележете ја внатрешната свеќа
Барањето за тргување погоди TP1 + DXY Rally продолжува
Сè уште не го купувајте The Dip + DXY Buy Models Activated
© Copyright - Forex Lens - Твоето око во маркетите
Нашиот дигитален и маркетинг се напојува од нашите партнери во Вашиот осигурувач АД
Бидете свесни дека тргувањето со странство и тргувањето со странство преку кој било пазар, вклучително и крипто, има потенцијал за финансиска загуба, како и добивки. Не тргувајте со пари што не можете да си дозволите да ги испуштите. Можно е да ги изгубите сите пари при тргување бидејќи постојат многу фактори кои не се во ваша контрола или наши. Некои девизни брокери може да ве сметаат за одговорни за тргување со капитал што го надминува вашиот биланс и ја надминува маргина. Бидете свесни дека оваа одговорност е ВАША. Forex Lens не презема никаква одговорност за какви било загуби што може да ги направите како резултат на нашите услуги, forex сигнали, крипто-сигнали, управувани сметки или какви било други сигнали на пазарот што може да ги обезбедиме од време на време. Forex Lens треба да се користи како едукативна алатка за да ви помогне да видите како работат професионални трговци со ден и трговци замав што работат од ден на ден и од недела до недела на основа. Со пријавувањето како претплатник, вие се согласувате дека Forex Lens не дава финансиски совети, туку дава едукативен изглед на пазарите. Ние не преземаме никаква одговорност за добивки или загуби на вашата сметка како резултат на нашите сигнали и / или услуги или какви било производи поврзани со девизи на која било од нашите веб-страници, вклучувајќи ја и оваа.Преведете »